22.11.2016. održana je Izborna skupština PD”Grafičar” u velikoj dvorani Doma Sindikata grafičkih radnika, Breščenskoga 4. u Zagrebu, sa početkom u 18:45 sati. Skupštinu je pozdravnim govorom otvorio predsjednik Društva, Vladimir Sor i predložio radno predsjedništvo u sastavu Barbara Mikšić, Radmila Zlatić i Nikolaj Levičnik, što je jednoglasno prihvaćeno. Predložen je dnevni red: Otvaranje skupštine, biranje radnih tijela skupštine, čitanje Poslovnika o radu Izborne skupštine, izvješće o radu Društva, izvješće o financijskom poslovanju, izvješće Nadzornog odbora, izvešće Suda časti, pozdravni govori gostiju, izbor upravnih tijela Društva, razno.
Verifikacijska komisija u sastavu Jasminka Dugi, Irena Šikić i Đurđa Biondić izvjestila je o stanju članstva i broju prisutnih. Ukupni broj članova Društva je 191 a na Skupštini je prisutno 127 članova.
Izvješće o radu Društva u razdoblju od 2012. do 2016. podnio je predsjednik Društva, Vladimir Sor. Osvrnuo se na probleme i aktivnosti Društva u tom razdoblju s naglaskom na organizirane izlete po hrvatskim i slovenskim planinama te na suradnju sa drugim planinarskim društvima, posebno sa PD Delo iz Ljubljane. Istaknuo je radove na održavanju planinarskog doma “Grafičar” na Malom Sljemenu. Sredstvima Društva izvršena je kompletna sanacija krovišta i spavaonica u potkrovlju. Izvjestio je, da se dugogodišnji sudski spor s Gradom Zagrebom oko vlasništva nad tim objektom bliži kraju i izrazio nadu u povoljan ishod za PD”Grafičar”. Osvrnuo se na probleme s kojima se Društvo suočilo zbog otuđenja novca naše članice koja je vodila financijsko i knjigovodstveno poslovanje. Taj je događaj prilično uzdrmao rad Društva. Budući da je nagodbom cijeli otuđeni iznos vraćen a počiniteljica Ana Bedeniković trajno isključena iz Društva, ocijenio je da se ritam rada vraća u normalu. Spomenuo je aktivnosti članova Društva u diletantskom kazalištu “Pentravci” koje već godinama uspješno djeluje. Zahvalio je sponzorima društva kao i svim članovima koji svojim volonterskim radom doprinose radu Društva posebno istaknuvši rad naše dugogodišnje članice gospođe Dragice Krajačić. Posebno je istaknuo rad Tončija Buličića na uspješnom održavanju Opće planinarske škole koju su u ovoj godini završile dvije generacije polaznika, čime je društvo obogaćeno većim brojem mladih članova.
Izvješće o financijskom poslovanju iznijela je Vedrana Morić. O radu Nadzorne komisije izvjestila je Irena Bubalo a izvješće Suda časti pročitao je Vjekoslav Domini.
Slijedila je rasprava po izvješćima. Skupštinu su pozdravili Dušan Resnik-Dule u ime PD”Delo” iz Ljubljane, Darko Luš u ime Vodičke službe HPS-a, Lidija Lukšić u ime HPD Vihor, Zoran Gomzi u ime HPD Kapela i Dubravka Bartolić u ime HPD Lipa. Dubravka je predložila oživljavanje nekad intenzivnijeg druženja dvaju društava. Imenovala je PD”Grafičar” kao počasno društvo Ljetnog planinarskog pohoda, HPD Lipa u 2017. godini i pozvala planinare Grafičara na razna zajednička druženja. Na rad društva kritički se osvrnuo Nikolaj Levičnik naglasivši manjkavosti u radu Upravnog odbora i Komisije za promidžbu. Istaknuo je nužnost konstruktivnog dijaloga među članovima čime bi se izbjegli nesporazumi i tračevi. Pohvalio je aktivnosti koje pomažu pomlađivanju društva i pozvao mlade članove na školovanje za planinarske vodiće. Unatoč kritikama, zahvalio je predsjedniku i Upravnom odboru na radu.
Prešlo se na izbor upravnih tijela. Već ranije je odlučeno da će se predsjednik/ca i tajnik/ca birati tajnim glasanjem budući da za predsjednika imamo dva kandidata. Ostala tijela su birana javnim glasanjem.
Bilo je dosta nesporazuma oko liste za predloženi Upravni odbor. Tonči Buličić i Dragutin Kralj nisu željeli biti članovi Upravnog odbora ako za predsjednika bude izabran Vlado Sor. Dragutin Kralj je smatrao, da svaki predsjednik predlaže svoju listu za Upravni odbor. Nikolaj Levičnik je objasnio da to nije u skladu sa Statutom društva po kojem Upravni odbor bira Skupština a ne Predsjednik. Konačno je prihvaćen prijedlog Vedrane Morić da se prvo izvrši izbor predsjednika i tajnice u nadi da ćemo nakon toga biti pametniji. Nakon što su se kandidati za predsjednika, Tonči Buličić i Vladimir Sor predstavili skupštini kratkim životopisima i planovima, skupštini se predstavila i jedina kandidatkinja za Tajnicu društva, Nikolina Pavlečić. Sa par riječi Skupštini se obratila i naša članica Dragica Krajačić. Istaknula je zadovoljstvo dugogodišnjim članstvom u Društvu i veselje kojim je godinama volonterski obavljala zadatke i vodila knjigovodstvo, što je popraćeno odobravajućim pljeskom prisutnih. Prišlo se tajnom glasanju. Istovremeno je u auli održan kratki domjenak. Svima je bilo potrebno malo okrijepe i opuštanja.
Rezultati glasanja:
Za Predsjednika Društva je izabran Vladimir Sor sa 79 glasova. Tonči Buličić je dobio 46 glasova. (2 listića su bila nevažeća).
Za Tajnicu Društva je izabrana Nikolina Pavlečić sa 123 glasa (4 listića su bila nevažeća).
Obzirom na rezultate, korigirana je lista za Upravni i Nadzorni odbor budući da Vesna Kobeščak nije željela prihvatiti članstvo u tom odboru. Javnim glasanjem, večinom glasova izabrana su radna tijela Društva u sastavu:
UPRAVNI ODBOR:
Vladimir Sor-predsjednik, Nikolina Pavlečić-tajnica i članovi: Nikola Biliškov, Melita Varga, Vesna Flego, Dominik Vadlja, Nikola Polić, Nada Boban, Barbara Mikšić, Krešimir Kučinić i Damir Plešnik.
NADZORNI ODBOR:
Marijan Ruškač, Kristina Šipić, Krešimir Hruškar.
SUD ČASTI:
Rajka Petrinović, Barbara Mikšić, Đurđa Biondić
ARBITRAŽNA KOMISIJA:
Nikolina Pavlečić, Dunja Mesing, Zvonimir Drenški.
Na prvoj sjednici novog Upravnog odbora koja će biti konstituirajuća, oformit će se ostala radna tijela društva i izabrati predsjednici komisija. Tim zaključkom je Izborna skupština PD”Grafičar” završena.
Zapisala: Vesna Flego

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Čičerija
Izlet v neznano 2014
Razstava Mojstrana 2014
Druženje s PD Grafičar
Kamniška Bistrica druženje s PD Grafičar
Gašperičev pohod na Krim 2014
Jezerski Stog
Tolsta Košuta 2014
Krožna Štore 2014
Zir, Mosor 2014
Rašica s PD Grafičar 2014
Kranjska reber 2014
Kopitnik 2014
Glinščica 2014
Zbor članov 2014
Lačna 2015
Medvednica 2015
Izlet v neznano 2015
Golte 2015
Gašperičev pohod na Krim 2015
Čičer 2 2015
STU Stol 1673m 2015
Čičer 2015
Učka druženje s PD Grafičar 2015
Janče s PD Grafičar 2015
Grmada 2015
Kopitnik 2015
Občni zbor 2015
Primorska 2016
Volitve PD Grafičar 2 2016
Volitve PD Grafičar 2016
Medvednica, Druženje s PD Grafičar
V neznano 2016
Kisovec, srečanje s PD Grafičar 2016
XX. Gašperičev pohod 2016
Škodljevec 2016
Jezerski Stog 2040m 2016
Kofce, Veliki vrh 2016
Triglav 2016
Črna prst 2016
Maloško poldne 2016
Podravina druženje s PD Grafičar 2016
Travna gora 2016
Molnik 2016
Kokoška 2016
Šenturška gora 2016
Kopitnik 2016
Občni zbor 2016
Primorska
Medvednica, druženje
Izlet v neznano 2017
Menina 2017
Gašperičev pohod na Krim 2017
Slatna, Kreda
Pristovški Storžič 2017
Struška, 2017
Krk 2017
Kojnik, Golič 2017
Moška pašteta 2017
Kopitnik, druženje s PD Grafičar
Kopitnik, druženje s PD Grafičar 2 2017
Štefanja gora 2017
Jurčičev pohod 2017
Grmada
Kopitnik 2017
Občni zbor 2017