Rogla, 2019

Rogla in Lovrenška jezera

Po programu začrtano srečanje s planinci Grafičarja iz Zagreba, nas je dan prej in večer pred tem zaradi znatne ohladitve in novih snežnih padavin na Rogli, kar malce zaskrbelo. Na Rogli minus 3, približno 10 cm novega snega, je bila nič kaj spodbudna napoved, ki je zahtevala, da iz omar ven spet potegnemo zimska oblačila. Ko smo na Rogli pred hotelom Planja, v soboto 13. Aprila 2019, čakali na naše soplanince, nas je povrhu še dobro prepihalo. Srečanje s prijatelji iz Hrvaške je bilo kljub mrazu, kot vedno prisrčno in na veselje nas vseh smo se podprli z malico, ki sta jo pripravila Veri in Dušan. Od skupaj 49 pohodnikov se jih je nekaj podalo na krajšo pot proti Peskam, ostali smo zagazili v sneg in se po poti pod sedežnico odpravili proti Lovrenškim jezerom. Marjan je nas je spretno vodil in izbiral lažjo pot. Naše korake so spremljali prijetni pogovori, skozi celo pot pa smo občudovali ogromne pohorske smreke, pokrite s snegom in tudi čudovite iglice, obdane z ivjem in ledom, ki so v spomladanskem času pričarale zimsko idilo. Malo manj kot dve uri hoje in prišli smo na višino 1520 m, kjer menda že skoraj osem tisoč let na slemenu Planinka domujejo Lovrenška jezera. Na nepropustni geološki podlagi Lovrenška jezera, ki si jih je mogoče ogledati z bližnjega stolpa ali s sprehodom po lesenih brveh, sestavlja kar 20 jezerc. Velik del jezera prekrivajo nizki borovci, ki so bili ta dan zamrznjeni, okrog jezera pa veliko snega. Vračali smo se po »spodnji« poti, ki pohodnike vodi do doma na Peskah ali nazaj do hotela. Namen, da se bomo povzpeli tudi na razgledni stolp, smo opustili, saj nas je hoja po snegu malo bolj utrudila. V Koči na Planji smo se ob kavi, čaju in »ta kratkem« ogreli in veselo razgovorili. Bili smo kar malo ponosni, da nas ni ustavilo zoprno vreme in veseli, da za nas v središču Slovenskih Konjic, v gostilni Fink pripravljajo okusno kosilo. Ob kozarčku vina ali piva, ki ga je častilo naše društvo, smo uživali ob zelo dobrem in obilnem kosilu. Za organizacijo in izpeljavo tega čudovitega izleta se moramo spet zahvaliti predsedniku Dušanu. Za prijeten obisk in sovodenje pa prijatelju Damirju.
Planinski pozdrav.
Sonja

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018