Lisca s PD Grafičar

Lisca – srečanje s PD Grafičar

V nedeljo, 10. 4. 2022, smo se mi hribovci zbudili v zasneženo jutro. Spustili smo se v dolino, se pri Sevnici srečali z ostalimi udeleženci in se zapeljali do izhodišča v naselju Okroglice na dobrih 400 m nadmorske višine. Parkirali smo pri Gostišču Močivnik, kjer smo imeli po izletu dogovorjeno kosilo, pred izletom pa so nam postregli z odlično, domačo ocvirkovo pogačo. S sončnega dvorišča, obdanega s cvetočimi gredicami, smo pogledovali prosti zasneženemu cilju. Po neoznačenem kolovozu smo se ob pol desetih skozi zasnežen gozd odpravili proti vrhu Lisce. Bolj kot nas je grelo sonce, bolj se je na vejah topil sneg in razgrete glave hladil z mrzlimi kapljicami, pa tudi celimi kepami. Šalili smo se, da bi bilo tako, mokro hlajenje odlično v bolj vročih, poletnih mesecih. Po dobri uri hoje smo na južnem pobočju Lisce, 160 m pod njenim vrhom, dosegli cerkev sv. Jošta, za katero ni znano, kdaj natančno je bila zgrajena, ima pa 350 let star zvon. Brez daljšega postanka smo se zagnali naprej proti 948 m visokem vrhu in ga dosegli ob 11. uri. Tam nas je namesto kamnitih pozdravil sneženi možic. Po občudovanju čudovitih razgledov smo se spustili k Tončkovemu domu, eni izmed dveh planinskih postojank pod vrhom Lisce. Druga je starejša Jurkova koča, kjer danes zaradi sosednjega večjega Tončkovega doma, praviloma ne strežejo hrane in pijače. Na sončnem, četudi zaradi talečega se snega nekoliko mokrem, dvorišču planinskega doma smo se ob postreženi pijači in hrani iz nahrbtnikov, kar malo zasedeli. Šele okrog enih smo se odpravili in naredili skupinsko sliko za domom, potem še eno na vrhu, ter se začeli spuščati proti Okroglicam. Čez razmočene, blatne travnike je šlo bolj počasi, po gozdu pa malo hitreje tako, da smo bili ob pol treh že za mizo z okusnim kosilom pred sabo. Podelili smo si vtise s planinci, ki so se odločili za lažjo pot do hribovske vasice Razbor, z mogočno 155 let staro cerkvijo sv. Janeza Krstnika. Jaz recimo nisem vedela, da je tam tudi Don Pierinova Skupnost Srečanje, edina ženska komuna v Sloveniji. Po kosilu smo še malo spili, malo poklepetali in celo zaplesali. Pred 17. uro smo se poslovili z obljubo, da se vidimo čez 4 tedne na Velebitu, in se vrnili na svoj, že kopen hrib.

 Naša Lisca v številkah:

  • 42 udeležencev srečanja – 17 delavcev in 25 grafičarcev,
  • 190. skupni izlet PD Delo in PD Grafičar,
  • 515 m pridobljene višine za tiste, ki smo šli na vrh Lisce in
  • 7 parov, ki so po kosilu zaplesali.

 Polona

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018