Kofce, Veliki vrh

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Pd Delo ima v juliju in avgustu v planu visokogorje.Tako smo v mesecu juliju izbrali dokaj dostopen vrh nad Kofcami – dvatisočaka Veliki vrh. Današnji izlet je bil tako dokaj zanimiv cilj tudi za člane ostalih društev. Bil je to multidruštveni izlet, saj so bili udeleženci kar iz štirih PD društev.

Parkirali smo na parkirišču pod domačijo Matizovec. Začetek je bil po cesti, nato pa po dobro uhojeni poti čez korenine in mnogo kamenja, do Kofc. Pri koči smo le nekoliko postali in se takoj podali proti cilju. Bilo je kar živahno. Množica planink in planincev pa tudi konjički in bikci so nas pozdravili. Veliko srečanj je bilo na poti, predvsem so nas presenetili mladi planinci in še bolj planinke. Pot je bila lahka, le morda na enem delu se je bilo potrebno nekoliko oprijeti z rokami. Veri je sicer imela nekoliko težav, vendar je tudi ona uspešno prikorakala na vrh. Lepi razgledi so bili, le tu in tam so se zakotalili oblaki in skrili naš pogled na slikovite vršace v okolici. Kar hladno je postalo, še posebej, ko je kakšen oblak zakril sonček in je potem zapihal še veter. Kljub nekam čudnim oblakom, smo se na vrhu zadržali kar nekaj časa. Seveda okrepčilo ni izostalo. Kar gneča je bila na vrhu in signal, da se podamo nazaj v dolino. V glavnem je vrnitev potekala po isti poti, le z vrha smo tokral uporabili pot po grebenu. Pri koči pa neverjetna gneča. Še dobro, da je sam predsednik Dušan počakal pri koči, da je rezerviral mizo, kjer smo si lahko naročili nekaj toplega za pod zob. Planinci in planinke so se tu pri koči kar izmenjavali, eni so odšli, drugi prišli. Tudi mi smo se tako odločili in z nekaj truda le prispeli do avtomobilov ter se nato ustavili še  pri deteljici za analizo in poslovitev. Lepo smo se imeli. Na naslednji izlet na Rodico, vabljeni.

 Marjan

Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018