Kamnik - Stari grad, Špica

Kamniški grad in Špica

V soboto, 17. Aprila je vlak iz Lj. prisopihal do Trzina, kjer j vstopil  naš predsednik in pobudnik izleta Dušan, v Domžalah pa še dve pohodnici. Večina planincev PD Delo je penzionistov, zato smo izkoristili brezplačni prevoz in se strinjali, da zna biti izlet brez avta in skrbi za parkiranje, še bolj prijeten. Dvanajstim planincem se je v Kamniku pridružil še domačin Marjan in kmalu zatem smo se že strmo vzpenjali proti 577 m visokemu Kamniškemu gradu. Nekoč imenovanemu Stari grad, kjer  poleg gostinskega lokala še kraljuje nekaj razvalin srednjeveškega gradu. Pot je v glavnem strma, ni je pa mogoče zgrešiti, saj je, še posebej ob koncu tedna ta kamniška točka zelo obiskana.  Trud je bil poplačan, ko se nam je na vrhu ponudil prekrasen pogled na eno najstarejših in najlepših mest v Sloveniji – na Kamnik z okolico, Tunjice, Krvavec, gorenjsko in ljubljansko kotlino in še dlje.  Vreme je bilo ta pravo, zato smo se po kratkem oddihu povzpeli še na manj navpično pot proti Špici (660 m) oz.  Špički kot ta vrh imenujejo domačini. Do razgledne točke, kjer so na preprostih klopcah že uživali mnogi pohodniki, nas je spremljal vonj po čemažu. Spust po drugi, manj zahtevni poti je bil, kot običajno lažji in prijetnejši.   V centru Kamnika, kjer smo si pred odhodom na vlak, oddahnili, je bilo kljub korona časom, kar živahno. Nazaj proti domu smo uživali  v novem, udobnem, komfortnem  vlaku.  Končno nekaj novega pri SŽ. Še se bomo peljali z vami.

Planinski pozdrav

Sonja

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018