Jurčičev pohod, 2018

25. jubilejni pohod po Jurčičevi poti
Pohod poteka po poteh, ki jih je pisatelj Josip Jurčič vsak dan prehodil od domače vasi Muljava do osnovne šole v Višnji Gori v dolžini 15 km. V starem mestnem jedru smo dobili prvi žig ob prijavi in prisluhnili tudi tokrat zvokom godbe, ki nas je potem še večkrat razveseljevala. Z Veri sva srečali Toneta in njegovega brata. Postali smo tudi pri stojnicah, kjer so prijazni domačini ponujali domače dobrote, tako da nam ni zmanjkalo moči na poti. Stojnice pa so nas še večkrat pričakale. Srečali smo se tudi s skupino članov PD Iskra in se nekaj časa družili. Letos so nas že v Višnji Gori pričakali visoki kupi snega. Ves pohod je potekal po idilični zimski pokrajini. Občudovali smo z debelo sneženo odejo pokrite smreke, pa tudi gazili smo po snegu tam, kjer niso mogli plužiti. Drugo žigosanje je bilo v vasi Zavrtače pri Polževem. Pri vasi Oslica so se pohodniki lahko odločili za podaljšanje poti do izvira reke Krke. Pri izviru so si lahko ogledali tudi Krško jamo. Ob poti so nas vseskozi spremljala prizorišča pisateljevih literarnih stvaritev. Na cilju pri Jurčičevi rojstni hiši je bilo še tretje žigosanje. Vse prisotne je pozdravil župan, pričakal nas je bogat kulturni program z glasbenimi gosti, lokalni obrtniki pa so svoje izdelke ponujali na stojnicah. Za vrnitev je bil organiziran brezplačni avtobusni prevoz. Bela pokrajina ima svoj čar in strinjali smo se, da je bil to eden lepših pohodov do zdaj. Vse je bilo tudi brezhibno organizirano. Žal se pohoda ni udeležilo več naših članov.
Stanka

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018