Izlet v neznano - Sv.Tilen , Grad Smlednik

Izlet v neznano 2023

Po jutranjem čiščenju zaledenelih stekel avtomobila sva se odpravila proti Medvodam. Dobili smo se ob 9 uri na Petrolovi črpalki. Milena nam je razložila potek izleta. Cerkvica svetega Tilna na Repenjskem hribu 419nm, Smledniški hrib-stari grad 517nm.

Od parkirišča Valburga smo nadaljevali pot čez Kalvarijo – Križev pot, katera nas je dobro ogrela. Del poti smo prehodili skupaj, trije člani so izbrali lažjo pot in se napotili proti gradu. Deset zagnanih in kužka Nisa, smo krenili uro oddaljeno cerkev svetega Tilna  po razgibani gozdni poti. Tu nam je Milena povedala od kod ime sveti Tilen. Malce smo se okrepcali, posedeli in spocili. Tudi na fotografiranje nismo pozabili. Vračali smo se po isti poti, katera je je sijala v prelepih jesenskih barvah.  Presenetljivo hitro smo prispeli do gradu.Povzpeli smo se na razgledno ploščad na vrhu ruševin gradu in uživali v krasnem razgledu na Kamniško Savinjske Alpe, Polhograjsko hribovje, Sorsko polje, Škofjeloško hribovje, Julijske Alpe Karavanke in se veliko drugega. V okrepčevalnici smo si privoščili malico in uživali v lepem  sončnem vremenu. Počasi se je ohladilo in krenili smo proti parkirišču, kjer smo se pozdravili in obljubili srečanje na decembrskem izletu na primorsko.

Tako je 13 veličastnih in psički Nisa in Lili, užilo lep sončni dan. 

 

Pozdrav Vojc

Izlet v neznano - Sv. Tilen, grad Smlednik,
Izlet v Županovo(Taborsko) jamo
Dan Grafičara in tradicionalno druženje
Posočje z PD Grafičar
Gašparičev pohod 2023 - Krim
Petelinjek
Ablanca
Žovnek, Čreta
Izlet na Pag s PD Grafičar
Izlet na Polšnik s PD Grafičar
Izlet na Talež, Tolsti vrh
Izlet na Mirno goro
Občni zbor 2023 - Trzin
Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018