Polšnik s PD Grafičar

Polšnik – Ostrež – srečanje s PD Grafičar

Malokdo od nas bi si za sobotni izlet izbral Polšnik nad Litijo, oziroma pohod od cerkvice do cerkvice. Pa nas je presenetil  Dušan, ki je organiziral spomladansko srečanje s prijatelji – planinci PD Grafičar.  Zdaj lahko rečemo,da je poskrbel za prijeten, ne preveč naporen pohod. Pot, ki poteka ob širšem območju Polšnika, povezuje štiri vzpone, štiri cerkvice, odlične razgledne točke čez  ozelerne griče nad Posavjem. Izleta se je skupno udeležilo 70 pohodnikov, od tega  skupina, nam že dobro poznanih seniorjev Grafičarja in mlajših članov zagrebškega društva.  Avtobus s hrvaškimi planinci je spretno parkiral na ozki, vijugasti cesti Polšnika, temu je sledil topel pozdrav, nato smo se v središču vasi postavili v gasilsko »pozo«, da bo dobra fotka za lep spomin.

Večja skupina izkušenih planincev, ki jo je vodil Janez, je prehodila daljšo, zahtevnejšo pot od Ostreža, Previškega vrha (873 m), Stranskega vrha in Glinjeka, pa nazaj do Polšnika. Manjša grupa, v glavnem vztrajnih seniorjev, za katero je skrbel Marjan,  pa je ubrala pot mimo kužnega znamenja do cerkvice sv. Katarine na Ostrežu. Nekaj dolgoletnih planincev, lahko bi rekli »dobrih starih prijateljev« je uživalo v klepetu pred gostilno Juvan. Za množico utrujenih in lačnih so z dobro obaro in štrudlom postregli v gostilni na Polšniku, kjer smo po kosilu klepetali in kofetkali. Nato smo se sladkali in spet sladkali, saj so pridna dekleta  iz obeh društev ponujale odlično pecivo. Čez dan turobno in nekoliko pusto vreme se je ob slovesu od hrvaških planincev spremenilo v sončno. Predsednika društev Boris in Dušan sta kratek govor zaključila z obljubo, da se ne bomo na veliko poslavljali, saj se bomo sredi maja spet srečali. In to na otoku Pag.

Zapisala

Sonja Suhadolc

p.s. vsaka slika v galeriji se lahko poveča (+ desno zgoraj) 

Posočje z PD Grafičar
Gašparičev pohod 2023 - Krim
Petelinjek
Ablanca
Žovnek, Čreta
Izlet na Pag s PD Grafičar
Izlet na Polšnik s PD Grafičar
Izlet na Talež, Tolsti vrh
Izlet na Mirno goro
Občni zbor 2023 - Trzin
Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018