Dan PD Grafičar- Medvednica 2023

V soboto in nedeljo smo člani našega društva preživeli dva nepozabna dneva s prijatelji pobratenega PD Grafičar. Pridružili smo se njihovemu  praznovanju Dneva Grafičarja na Medvednici.
Planinsko društvo Grafičar je bilo ustanovljeno na ustanovnem zboru 17. 5. 1950. Društvo je pričelo z aktivnim delom: ustanovljene so bile izletniške, planinske in smučarske sekcije, ki so že od samega začetka prispevale k ugledu društva s številnim članstvom, ki se je ohranilo vse do danes. 

Praznovanju se je udeležilo 9 planink in planincev našega društva. Po prihodu pri koči PD Grafičarja na Medvednici, so nas gostitelji prijazno sprejeli. Že kmalu po prihodu, pa smo se vsi skupaj odpravili na enourni pohod do vrha Sljemena in nekateri tudi na vrh stolpa. Stolp so,  od koder je enkraten razgled na okolico, odprli za javnost zopet letos. Z vrha galerije stolpa je bil tokrat  pogled  proti Slovenskim planinam nekoliko zamegljen, a vseeno, se je lepo videla bližnja okolica in obrisi Kamniških planin.  
Po ogledu s stolpa in skupinskem slikanju, ter okrepčilu, smo se vrnili h koči, kjer se je že pekel žar z čevapčiči , piščancem in kotleti. Za najbolj lačne in žejne, pa so si lahko takoj postregli s sladkim pecivom in pijačo. Ob pogledu na druščino ob koči me je kar presenetilo koliko novih članov, predvsem mlajših, ima PD Grafičar. Zabava in petje je trajalo do večera, ko so domačini odšli domov v dolino. Nekaj nas je pa ostalo in v koči tudi prenočilo. Zvečer se nam je pridružil tu divji pujs, katerega smo poimenovali kar Đuro. Pojedel je vse naše ostanke kosti, pa tudi kakšne priboljške.
Zjutraj smo se najprej okrepčali z dobro kavico in zajtrkom z mesom, ki je ostal od včeraj. .Tudi naslednji dan nas je čakala pogostitev, saj so oskrbniki koče pripravili pogostitveni dan za vse naključne obiskovalce. Koča je bila namreč še uradno zaprta zaradi menjave oskrbnikov. Med temi obiskovalci smo seveda bili tudi mi iz našega društva.. Še posebno dober je bil tenstan krompir s kotleti. Nekateri, ki so zamudili pogostitev,, ker so šli tudi naslednji dan na krajši sprehod do stolpa,  so jim prijazni gostitelji še posebej naknadno pripravili  pojedino z vsem kar smo bili prej deležni pred tem tudi mi.
Po pogostitvi in krajšem debati in dogovoru za naslednja srečanja smo se prijazno poslovili in se odpeljali proti domu.

lp Marjan

Prvi sklop Fotk

Klik na sliko za ogled galerije

Izlet v neznano - Sv. Tilen, grad Smlednik,
Izlet v Županovo(Taborsko) jamo
Dan Grafičara in tradicionalno druženje
Posočje z PD Grafičar
Gašparičev pohod 2023 - Krim
Petelinjek
Ablanca
Žovnek, Čreta
Izlet na Pag s PD Grafičar
Izlet na Polšnik s PD Grafičar
Izlet na Talež, Tolsti vrh
Izlet na Mirno goro
Občni zbor 2023 - Trzin
Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018