Cres, druženje s PD Grafičar

Cres-Lošinj
Leto je naokrog in zopet je prišel maj, z njim pa tudi tradicionalni skupni izlet Grafičarja in Dela, tokrat na Cres in Lošinj, ki smo ju skupaj osvojili že pred dvanajstimi leti.
Iz Ljubljane se nas je osem izletnikov odpeljalo na otok Krk, kjer smo se v trajektni luki Valbiska prisrčno srečali s prijatelji iz Zagreba, se vkrcali na trajekt in se odpeljali do podnožja drugega najvišjega hriba hrvaških otokov Sisa (638 m – Gorica 648 m) in ga ob pomoči dežja tudi osvojili. Nato smo se odpeljali v zdravilišče na Velem Lošinju, kjer smo se razporedili po sobah. Po okusni večerji, ki jo je počastil Grafičar, smo se podružili, poplesali, nekateri pa so gledali evrosong.
Drugi dan pa – kot pravi neka pesem – vstanemo in si oči pomanemo, nakar smo se odpeljali do Nerezin, kjer smo takoj zagrizli v strmino in po uri in pol zasedli 557 m visok vrh Sv. Mikula, nato pa po grebenu gor in dol osvojili še Televrino, ki je z višino 588 m tudi najvišji vrh creško-lošinjskega arhipelaga. Od tam smo se spustili do Doma, kjer smo se zasluženo odžejali , nato pa se je skupina A spustila do Osorja in se po peturni hoji srečala s skupino B.
Na vožnji s trajektom proti domu smo se poslovili od prijateljev in si obljubili, da se vidimo jeseni na Vršiču. Kljub majhni udeležbi z naše strani smo se imeli čudovito.
Dušan

Za povečavo klikni na posamezno sliko

Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018