Talež

Talež in Tolsti vrh:

Pa se tudi jest po dolgem času oglašam, ja prihaja penzija in več časa za druženje z vami člani Planinskega društva Delo, katerega se neizmerno veselim naših bodočih skupnih avantur. Ja v soboto je bila že kar dobra avantura, saj nas pet pogumnih in neustrašnih članov (Ana, Deni, Veri, Dušan in moja malenkost) kljub slabemu vremenu podalo na planirani Talež nad Bledom. Vreme je že na vse zgodaj kazalo svoje zobe in je nalivalo na polno, pošteno povedano sem se tudi sam spraševal ali ima smisel iti in se izpostavljati tej mokroti in vlagi. Ampak naš odločni in hrabri predsednik se je odločil, da gremo in da bo dež kmalu ponehal. Seveda se ga je vreme ustrašilo in ko smo prispeli v kočo na Taležu je prenehalo deževati,. Sama pot do Koče na Taležu je bila primerna vremenu, makadamska in počasi se vzpenjajoča, ne pretežka. Do same koče smo potrebovali nekaj manj kot urco. Koča nas je zelo presenetila, na novo prenovljena z prijazno strežbo in odlično hrano. Vse nas je presenetile pečene reberca, ja že dolgo nisem jedel tako mehkih, ki so se v ustih kar stopile. V prijetni družbi na toplem in suhem čas hitro beži, kot tudi nam je. Počasi smo že začeli že odpravljati, ko smi ugotovili, da se nam iz koče ponuja čudovit pogled na Blejski konec – čarobno opran. Kot pravi planinci smo se odločili, da se še povzpnemo na bližnji Tolsti vrh (še cca 30 minut hoje), s katerega se je še vedno razkrival čudoviti pogled na Bled. Seveda ni manjkal »fotošuting« na vse mogoče in nemogoče načine. Pot nazaj proti izhodišču je potekala mirno z veliko mero dobre volje in pogovori o vsem mogočem. Še enkrat se zahvaljujem Ani za prečudovit pohod in končujem z njeno mislijo: »Včasih pa je treba tudi iti iz cone ugodja. Ja kaj bi vse zamudili, če ne bi šli. Neprecenljivo!

Robi

Posočje z PD Grafičar
Gašparičev pohod 2023 - Krim
Petelinjek
Ablanca
Žovnek, Čreta
Izlet na Pag s PD Grafičar
Izlet na Polšnik s PD Grafičar
Izlet na Talež, Tolsti vrh
Izlet na Mirno goro
Občni zbor 2023 - Trzin
Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018