Mirna gora

Mirna gora
Na belokranjsko Mirno goro smo  zaradi pred tem polno zapadlega snega in po preudarku Stanke in Dušana,  povzpeli šele  v soboto, 11. Marca. Deset pohodnikov nas je parkiralo  v vasi Vrčice nad Semičem.   Sedem neumornih se je  pod vodstvom Stanke in Robija, iz parkirišča po gozdni, malo tudi makadamski cesti, podalo do idilične vasice Planina. Druga skupina nas treh  je  proti cilju štartala v Planini.
Od tam naprej smo se vsi planinci povzpeli po lepo urejeni učni poti proti Mirni gori, ki meri 1043 m.  Kljub nekoliko turobnemu vremenu so nas na tej poti vseskozi spremljale lesene,  rumeno pobarvane, cvetovom podobne, izrezljane oznake. Manjše z  imeni dreves ter večje z oznako poti. Začrtana pot je bila na več mestih drsna, a so jo že krasili beli telohi.  Prva skupina je vzpon  prehodila v dveh urah in pol  in premagala 566 m višinske razlike. Planinci manjše skupine pa manj /320 m/, saj je imel vsak od nas  svoj tehten razlog, zakaj se je  odločil za krajšo pot.
V prostorni koči je bilo prijetno, hrana dobra, porcije obilne. Enolončnice so nam postregli kar v jušnikih. Nekateri smo se povzpeli še na kamniti stolp, ki stoji tik ob koči. A žal ni bilo razgleda, saj se je, medtem, ko smo posedali, čez vrh Mirne gore, pripodila gosta megla.  Med povratkom po daljši  poti, ki je peljala nazaj do parkirišča, je pričelo deževati. Sedem »ta pridnih« pohodnikov je kljub kapucam in dežnikom, dobro zmočilo. Še beseda o prastarem pokopališču kočevarjev ob cerkvi Sv. Elije na Planini. Na grobovih prevladujejo kamniti spomeniki od 1824 dalje, z nemškimi imeni oziroma nemškimi napisi. Po pričevanju domačinov, naj bi bili grobovi še mnogo starejši.  Kočevarji so bili nemški kmetje,  nemško govoreče etnične skupine, ki so jih namenoma naseljevali v drugih krajih,  pri nas večina v okolici Kočevja. Cerkev Sv. Elije, tik ob pokopališču pa naj bi bila stara že skoraj tristo let.
Sonja Suhadolc
Izlet na Gomilo (1026m) (HR)
Izlet v neznano - Sv. Tilen, grad Smlednik,
Izlet v Županovo(Taborsko) jamo
Dan Grafičara in tradicionalno druženje
Posočje z PD Grafičar
Gašparičev pohod 2023 - Krim
Petelinjek
Ablanca
Žovnek, Čreta
Izlet na Pag s PD Grafičar
Izlet na Polšnik s PD Grafičar
Izlet na Talež, Tolsti vrh
Izlet na Mirno goro
Občni zbor 2023 - Trzin
Primorska 2022
Izlet v neznano - Črnomelj
Nad Dragonjo - pot štirih cerkva
Dan PD Grafičarja - Samoborsko gorje
Vošca, Blekova pl.
Z PD Grafičar v Bavšici
Gašparičev pohod na Krim
Veliki vrh (Veža)
Peca
Južni Velebit - Tulove grede, Paklenica
Lisca, druženje s PD Grafičar
Vrsar, Limski kanal
Sv.Miklavž, Ušte
Občni zbor 2022
Dragonja
Pivška jezera
Izlet v neznano 2021
Druženje PD Delo-Grafičar1
Sivka in Sv Urban
50 let društva
Krim, Gašperičev pohod
Rodica
Kofce, Veliki vrh
Občni zbor 2021
Korada 812m
Javorniki
Špičasti vrh
Kamnik - Stari grad, Špica
Žaba
Janče 2021
Rašica 2021
Galetovec
Završnica.
Gašperičev pohod na Krim 2020
Trupejevo poldne 2020
Raskovec.
Matkov škaf 2020
Dolina Drage
Govejk
Občni zbor 2020
Primorska 2019
Izlet v neznano 2019
Dan PD Grafičar
Vršič
Govor
Cres, druženje s PD Grafičar
Krim 2019
Ogradi
Matkov kot
Vitranc
Predstava
Rogla, 2019
Brač
7 slapov
Smokuški vrh
Kopitnik
Občni zbor, 2019
Žbevnica, 2018
Medvednica, druženje 2018
Gledališka predstava, 2018
Vrata, druženje s PD Grafičar
Vrata 2
Gašperičev pohod, 2018
Kompotela, 2018
Češka koča, 2018
Trnovski gozd, 2018
Severni Velebit, srečanje s PD Grafičar 2018
Kisovec , druženje s PD Grafičar 2018
Jurčičev pohod, 2018
Sveta Trojica
Kopitnik 2018
Občni zbor 2018